Ramowy rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.30-8.00- Zajęcia integracyjne w grupie, gry i zabawy: ze śpiewem, manipulacyjne. Zabawy i gry niekierowane w wybranych kącikach zainteresowań. Praca indywidualna o charakterze obserwacyjnym, wychowawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym. Rozmowy kierowane indywidualne i w zespołach, służące rozbudzaniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

8.00-8.30- Zabawy dowolne i podejmowane przez dzieci z ich inicjatywy lub edukacyjne, kierowane przez nauczyciela. Zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne.

8.30-9.00-  Przygotowanie do śniadania. Śniadanie

9.00-10.00- Zajęcia kierowane (programowe)- tworzenie sytuacji edukacyjnych organizowanych przez nauczyciela w formie zabaw, ćwiczeń, gier itp., wynikających z podstawy programowej, w celu zdobywania i poszerzania wiadomości, doświadczeń, sprawności w różnych formach aktywności.

Czynności porządkowo- higieniczne.

10.00-10.50- Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci.

Czynności samoobsługowe w szatni. Zajęcia i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, pobyt na placu zabaw. Spacery, wycieczki plenerowe, obserwacja.

Gry i zabawy sportowe w sali. Głośne czytanie utworów literackich.

10.50-11.00- Czynności porządkowo-higieniczne, przygotowanie do obiadu.

11.00-11.30- Obiad-zupa.

11.30-12.20- Budowanie zainteresowań dziecka językiem obcym nowożytnym.

Udział dzieci w realizacji treści religijnych( 6-latki)

12.20-12.30- Czynności porządkowo-higieniczne, przygotowanie do obiadu.

12.30-13.00- Obiad – drugie danie.

13.00-13.50- Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne ( mycie zębów).

Zabawy tematyczne, konstrukcyjne. Zabawy i gry w małych zespołach, podejmowane spontanicznie przez dzieci. Ćwiczenia utrwalające wiadomości.

Przygotowanie do relaksacji: słuchanie muzyki, bajek.

13.50-14.00- Czynności porządkowo-higieniczne, przygotowanie
do podwieczorku.

14.00-14.15- Podwieczorek

14.15-15.30- Gry i zabawy na powietrzu lub w sali- zabawy niekierowane, ze śpiewem, ruchowe, wspomagające rozwój fizyczny dziecka.

Praca w zespołach lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym oraz z dzieckiem zdolnym. Zabawy aktywizujące i rozwijające zainteresowania otaczającym światem: przyrodniczo- ekologiczne.

15.30-16.30- Zabawy i gry integracyjne w grupie zróżnicowanej wiekowo.

Zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne i inne, rozwijające zdolności dziecka.

Kontakty indywidualne z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.

Ramowy Rozkład dnia przedszkola zgodny z nową podstawa programową.
( Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego)

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.